Makijaż permanentny oczu
Czy chciałabyś zaoszczędzić parę minut podczas porannej gonitwy i już przed nałożeniem make-upu wyglądać świetnie? A może myślisz o tym, aby całkowicie przestać się malować, ale wciąż zachwycać głębokim spojrzeniem? Sprawdzonym rozwiązaniem będzie tu makijaż permanentny oczu. Można go wykonać zarówno na powiece górnej, jak i na dolnej. Polega on na wykonaniu kreski w linii rzęs tak, aby podkreślić pożądany kształt lub na wykonaniu kreski cieniowanej dla wyeksponowania głębi spojrzenia.
Makijaż permanentny oczu jest szczególnie polecana paniom, które:
- chcą zaoszczędzić czas, który do tej pory poświęcały na samodzielne wykonywanie makijażu oczu;
- marzą o idealnej i symetrycznej kresce na obu powiekach;
- są aktywne fizycznie i szukają trwałego sposobu na podkreślenie oczu nawet w trakcie pływania czy intensywnych treningów;
- chcą zagęścić optycznie górną linię rzęs;
Co więcej, makijaż permanentny oczu pozwala na:
- zagęszczenie linii rzęs;
- optyczne powiększenie oczu;
- nadanie spojrzeniu głębi;
- ukrycie niedoskonałości;
- uzyskanie delikatnego efektu liftingu bez ingerencji chirurga plastycznego.
Żeby dobrze przygotować się do zabiegu PMU brwi nie należy:
- 24 godziny przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny oraz spożywać alkoholu;
- jeśli masz chorobę zakaźną lub opryszczkę, nie możesz wykonać makijażu permanentnego;
- przez kilka dni przed zabiegiem nie należy wystawiać skóry, a zwłaszcza twarzy na bezpośrednie działanie promieni słonecznych;
- na zabieg makijażu permanentnego ust nie należy przychodzić w makijażu.
Dla kogo nie jest makijaż permanentny?
W zasadzie makijaż permanentny jest odpowiedni dla każdego, z wyjątkiem osób cierpiących na choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, poważne rozrzedzenie krwi, choroby układu odpornościowego, HIV, zapalenie wątroby – w tym przypadku najpierw należy skonsultować się z lekarzem.
Czy makijaż permanentny oczu boli:
Niestety tak, ale zależy to też od wielu czynników, między innymi od jej indywidualnej wrażliwości na ból. Czasami nie można wykluczyć reakcji alergicznych na barwniki. Nie można również wykluczyć przejściowego obrzęku i zaczerwienienia skóry. Przed zabiegiem oraz w trakcie obszar zabiegowy poddawany jest znieczuleniu. Z reguły kobiety odczuwają większy ból przy wykonywaniu makijażu permanentnego podczas menstruacji, a niektóre osoby odczuwają również większy ból podczas pełni księżyca.
Proces gojenia się makijażu permanentnego:
Makijaż permanentny przez pierwsze 3-4 dni wygląda bardzo intensywnie kolorystycznie, czasami dość nienaturalnie. To jest efekt bezpośrednio po zabiegu. Do skóry dostaje się więcej barwnika niż jest ona w stanie wchłonąć. Ale jak tylko skóra się zagoi, kolorowa skorupka odpada. Odpychany jest nadmiar nienaturalnie wyglądającego koloru. Pełne wygojenie naskórka następuje po upływie sześciu tygodni. Należy pamiętać, że obszar poddany zabiegowi jest otwartą raną. Nawet jeśli nie jest to odczuwalne, ponieważ nie boli i nie piecze – obszar pigmentowy jest nadal podatny na infekcje. Zalecamy również, aby nie przykrywać świeżo pigmentowanych obszarów makijażem, korektorem lub podobnymi produktami. Może to niestety prowadzić do infekcji. Po zejściu skorupki, intensywny kolor pigmentacji również zanika.
Pielęgnacja po zabiegu makijażu permanentnego
Pamiętaj, że im lepiej zadbasz o makijaż permanentny teraz, tym lepiej i dłużej kolor będzie się utrzymywał na skórze! Po zabiegu bezwzględnie musisz:
- chronić pigmentowane miejsca przed intensywnymi promieniami słonecznymi – np. stosując krem przeciwsłoneczny lub z wysokim współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej;
- unikać kontaktu z słoną i chlorowaną wodę, ponieważ oba te czynniki mogą przyczynić się do szybszego blaknięcia;
- nie stosować preparatów, które przyspieszają proces odnowy skóry, ponieważ każdy produkt lub działanie przyczyni się również do szybszego blaknięcia pigmentów;
- usta należy czyścić wyłącznie wodą z mydłem o neutralnym pH;
- codziennie pielęgnować usta i nakładać odopwiedni krem, żel, maść polecony przez linergistkę;
- unikać chodzenia na basen lub do sauny, opalania się i ćwiczeń fizycznych;
- nie należy stosować makijażu na ustach, balsamów do ust ani niczego innego;
- przez pierwszą dobę należy wystrzegać się spożywania alkoholu, ostrych potraw oraz napojów zawierających kofeinę.
Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny oczu?
Kreski na oczach utrzymują się przez podobny okres jak makijaż permanentny brwi, a więc przez ok. 2 lata. Pigment należy uzupełnić podczas wizyty korygującej, która powinna odbyć się po sześciu tygodniach po zabiegu.