Makijaż permanentny brwi
Brwi porządkują twarz, nadają jej charakteru, symetryczności. Zadbane, starannie podkreślone i idealnie dopasowane brwi zwyczajnie dodają wdzięku i podkreślają urodę. Dobrze wykonany makijaż permanentny brwi sprawia, że każdego dnia są one kształtne, zaznaczone, ale nieprzerysowane. Brwi są elementem oprawy oka, a jak wiemy to właśnie na oczy w pierwszej kolejności zwracamy uwagę.
Sam zabieg makijażu permanentnego brwi polega na wprowadzeniu pigmentu w warstwę naskórka. Jest wiele technik i sposobów jego wykonania, które pozwalają uzyskać nieco inny efekt końcowy. Dobra linergistka potrafi dobrać odpowiednią metodę do brwi klientki oraz jej oczekiwań odnośnie finalnego makijażu. Kolor dobierany jest do odcienia włosów oraz oprawy oka a technika ma na celu zatuszować niedoskonałości, ewentualne blizny, skorygować niesymetryczność, zagęścić naturalne włoski, a uwypuklić zalety brwi klientki.
Żeby dobrze przygotować się do zabiegu PMU brwi nie należy:
- 24 godziny przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny oraz spożywać alkoholu;
- jeśli masz chorobę zakaźną lub opryszczkę, nie możesz wykonać makijażu permanentnego;
- przez kilka dni przed zabiegiem nie należy wystawiać skóry, a zwłaszcza twarzy na bezpośrednie działanie promieni słonecznych;
- na zabieg makijażu permanentnego ust nie należy przychodzić w makijażu.
Dla kogo nie jest makijaż permanentny?
W zasadzie makijaż permanentny jest odpowiedni dla każdego, z wyjątkiem osób cierpiących na choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, poważne rozrzedzenie krwi, choroby układu odpornościowego, HIV, zapalenie wątroby – w tym przypadku najpierw należy skonsultować się z lekarzem.
Makijaż permanentny brwi proces gojenia się
Po zabiegu jest bardzo ważne, aby postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami przez cały okres gojenia. Pełne zagojenie makijażu permanentnego zajmuje około sześć tygodni. Po upływie tego czasu można wykonać korektę. Po ustąpieniu miejscowego środka znieczulającego odczuwa się delikatną tkliwość na i wokół pigmentowanego miejsca. W dniu zabiegu może również wystąpić lekki obrzęk i zaczerwienienie. Jest to zupełnie normalne i te objawy znikają w ciągu 24-48 godzin. Ważne jest, aby do 48 godzin nie moczyć tego obszaru. Jednym z efektów ubocznych jest łuszczenie się. Skóra może się łuszczyć nawet do dwóch tygodni. Nie należy zdrapywać strupków tylko pozwolić, aby rany same się zagoiły.
Czy makijaż permanentny brwi boli?
Niestety tak, ale zależy to też od wielu czynników, między innymi od jej indywidualnej wrażliwości na ból. Czasami nie można wykluczyć reakcji alergicznych na barwniki. Nie można również wykluczyć przejściowego obrzęku i zaczerwienienia skóry. Przed zabiegiem oraz w trakcie obszar zabiegowy poddawany jest znieczuleniu. Z reguły kobiety odczuwają większy ból przy wykonywaniu makijażu permanentnego podczas menstruacji.
Pielęgnacja po zabiegu makijażu permanentnego
Pamiętaj, że im lepiej zadbasz o makijaż permanentny teraz, tym lepiej i dłużej kolor będzie się utrzymywał na skórze! Po zabiegu bezwzględnie musisz:
- chronić pigmentowane usta przed intensywnymi promieniami słonecznymi – np. stosując krem przeciwsłoneczny lub z wysokim współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej;
- unikać kontaktu z słoną i chlorowaną wodę, ponieważ oba te czynniki mogą przyczynić się do szybszego blaknięcia;
- nie stosować preparatów, które przyspieszają proces odnowy skóry, ponieważ każdy produkt lub działanie przyczyni się również do szybszego blaknięcia pigmentów;
- usta należy czyścić wyłącznie wodą z mydłem o neutralnym pH;
- codziennie pielęgnować usta i nakładać odopwiedni krem, żel, maść polecony przez linergistkę;
- unikać chodzenia na basen lub do sauny, opalania się i ćwiczeń fizycznych;
- nie należy stosować makijażu na ustach, balsamów do ust ani niczego innego;
- przez pierwszą dobę należy wystrzegać się spożywania alkoholu, ostrych potraw oraz napojów zawierających kofeinę.
Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi?
W zależności od wielu czynników makijaż może utrzymywać się od kilku miesięcy aż do pięciu lat. Jednak kilkumiesięczna trwałość to raczej skrajne przypadki. Brwi permanentne zachowują swój kształt i kolor przez około dwa lata, należy jednak liczyć się z koniecznością uzupełnienia barwnika podczas przynajmniej jednej wizyty korygującej.