Derma roller - jak używać, efekty, jaki wybrać?
Derma roller - jak go używać, jakie ma efekty i jaki najlepiej wybrać?
Mikro nakłuwanie skóry to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów pielęgnacyjnych na odmładzanie. Do przeprowadzenia tego zabiegu służy derma roller, czyli urządzenie cieszące się coraz większą popularnością.
Nakłuwanie skóry w warunkach domowych przeznaczone jest praktycznie dla wszystkich rodzajów cery. Warto jednak wiedzieć, że osoby o bardzo wrażliwej skórze nie powinny wykonywać tego zabiegu codziennie. Działanie derma rollera do twarzy polega przede wszystkim na intensywnym rozjaśnieniu oraz na rewitalizacji skóry. Przebarwienia ulegają zredukowaniu, poprawie ulega ponadto napięcie, grubość i jędrność skóry. Zwiększona zostaje zawartość kolagenu, a zmarszczki ulegają spłyceniu.
Standardowa długość igieł w derma rollerach wynosi od 0,25 mm do 1,5 mm. Wybór długości zależy tak naprawdę od efektu jaki chcemy uzyskać. Nie jest prawdą, że im dłuższa igła, tym efekty zabiegu lepsze. Na początek warto stosować rollery o długości igieł 0,5 – 1,0 mm. Taka długość igiełek jest wystarczająco, by pobudzić skórę do produkcji kolagenu.
Częstotliwość wykonywania zabiegów uzależniona jest od długości igieł. W przypadku tych najcieńszych o grubości 0,25 mm zabiegi mogą być przeprowadzane nawet co dwa dni. Igły o długości 0,5 mm nie powinny być używane częściej niż raz w tygodniu. W przypadku końcówek milimetrowych zabieg powinno się wykonywać co dwa – trzy tygodnie, natomiast najgrubsze igły, czyli te o długości powyżej 1 mm, mogą być używane zaledwie raz na 6 – 8 tygodni. Przy zachowaniu takich odstępów czasowych, zabiegi mogą być wykonywane przez cały rok.
Bezpośrednio po zastosowaniu Derma rollera skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, jednak to stan przemijający. Po kilku, kilkunastu godzinach dyskomfort znika. Tuż po mikro nakłuwaniu nie należy się opalać, ani korzystać z sauny. Przez około 5-7 dni lepiej unikać peelingów, również tych enzymatycznych.
Zabieg derma rollingu posiada jednak kilka przeciwwskazań. Zaliczamy do nich m.in ciążę, laktację, choroby nowotworowe, opryszczkę, ostre stany zapalne skóry np. Skóra trądzikowa, alergie skórne, nie zagojone rany, łuszczycę. Producenci zaznaczają, że rolka pełna igiełek może być stosowana praktycznie na każdy rodzaj skóry. Nie wolno jednak nakłuwać skóry powiek.