Ars Beauty - Sklep ze sprzętem i akcesoriami do makijażu permanentnego

0 PLN

Aktualności

Perma Blend Luxe - najlepsze pigmenty na rynku?

Zawsze gotowe sprostać wymaganiom rynku PMU (permanentny makijaż), gama Perma Blend Luxe zawiera te same wysokiej jakości pigmenty, które można znaleźć we wszystkich kolekcjach Perma Blend, ale Luxe są zgodne z przepisami UE REACH.

Kim jest Perma Blend?

Perma Blend to producent pigmentów do PMU, który działa od 2014 roku, łącząc doświadczonych chemików i kosmetologów w celu stworzenia niezwykle wydajnych pigmentów.

Wszystkie produkty są sterylne, wytwarzane w USA, przyjazne weganom, nieprzetestowane na zwierzętach i spełniają normy ISO 13485 dotyczące jakości i bezpieczeństwa urządzeń medycznych. Faktycznie, są jedyną firmą w USA, która osiągnęła ten standard!

Lata badań i testów zaowocowały stworzeniem gamy pigmentów, które osiągają maksymalne nasycenie koloru, stabilność i wyższe wskaźniki retencji. Wykazują również najwyższą odporność na blaknięcie na świetle, czyli na działanie promieni słonecznych.

Czym jest REACH?

Regulacja REACH (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals) została wprowadzona w życie 4 stycznia 2022 roku i ma na celu ochronę zdrowia ludzkiego i środowiska przed ryzykiem chemicznym. Obejmuje ona wszystkie substancje chemiczne - od farb po meble i oczywiście pigmenty do PMU - na terenie całej Unii Europejskiej. Regulacje REACH nie obowiązują obecnie w Wielkiej Brytanii.

W czym Luxe się różni?

Aby spełnić standardy REACH, seria Luxe od Perma Blend została opracowana od podstaw, co oznacza, że nie będzie zawierała dokładnie tych samych znanych odcieni co standardowa gama Perma Blend. Jednak firma planuje rozszerzyć swoją ofertę o wszystkie swoje klasyczne pigmenty, zaczynając od najbardziej pożądanych w UE.

Wszystkie pigmenty są skalibrowane kolorystycznie, aby zapewnić dokładność między butelkami, oraz poddawane są badaniom partii pod kątem mikrozagrożeń, a także przeprowadzane są wszechstronne testy, aby upewnić się, że ich produkty nie zawierają metali ciężkich, aminów ani PAHS (poliarylopieni aromatycznych).

Perma Blend przygotował pomocny przewodnik, który pomaga dopasować nowe pigmenty zgodne z REACH do klasycznej kolekcji Perma Blend, dla tych, którzy dokonują teraz zmiany.

Jakie są różnice w kolekcji Luxe?

Paleta kolorów Perma Blend Luxe jest ogromna i zawiera wszystko, czego potrzebujesz do osiągnięcia niesamowitych rezultatów PMU. Z dziesiątkami kolorów do ust, brwi i linera, a także modyfikatorami, kolekcja Luxe pigmentów z Perma Blend doskonale zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających artystów!

Pigmenty Perma Blend Luxe goją się w nasyconych kolorach i utrzymują się w doskonałym stanie przez długi czas, co czyni je doskonałym wyborem nawet jeśli nie musisz przestrzegać przepisów REACH.